film1

Σχόλια-Φωτο

Έμειναν στο μηδέν

Romanos02

Ο Ρωμανός μπήκε καλύτερο στο ματς, κυκλοφορούσε σωστά την μπάλα και στο 18’ και 27’ έχασε μεγάλες ευκαιρίες ν’ ανοίξει το σκορ, όταν οι κεφαλιές του Χουρδάκη έφυγαν ελάχιστα άουτ.
Στο 37’ η ομάδα μας απάντησε με απευθείας φάουλ του Κωστάκη, ο οποίος υποχρέωσε τον τερματοφύλακα του Ρωμανού Ζερβό να διώξει δύσκολα σε κόρνερ.

Romanos03Τρία λεπτά αργότερα, σε σουτ του Μαθιουδάκη από καλή θέση, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε αδύναμα στα χέρια του Ζερβού.
Αυτή ήταν και η τελευταία καλή φάση πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Romanos04Με το καλημέρα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ρωμανός λίγο έλλειψε να αιφνιδιάσει την ομάδα μας, όταν ο Ξυλούρης έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-1. Ενώ στο 51’ ο Ανδρικάκης έδιωξε δύσκολα στη δεξιά του γωνία το δυνατό σουτ του Καραταράκη.
Στο 67’ ο Ρουμπάκης είδε δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στο Μπατούνα κι από εκεί και μετά η ομάδα μας πήρε τα ηνία του ματς, προσπαθώντας να πετύχει το γκολ που ίσως της έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης. Δεν τα κατάφερε όμως και στο 85 έμεινε κι αυτή με δέκα παίκτες λόγω τραβηγμένης δεύτερης κίτρινης κάρτας του Αντουράκη.

Romanos05Από εκεί και μετά το παιχνίδι έγινε ροντέο. Στο 87’ απευθείας φάουλ του Νικηταρά, ο Ζερβός έδιωξε με δυσκολία σε κόρνερ. Στην εκτέλεση του κόρνερ, το δυνατό σουτ του Μπέη, έδιωξαν λίγο πριν περάσει τη γραμμή του τέρματος οι αμυντικοί του Ρωμανού. Και στο 90’ σε μπαλιά «τρύπα», ο Καλαϊτζάκης έφυγε μόνος του απέναντι στον Ανδρικάκη, όμως ο τερματοφύλακας της ομάδας έκανε μια από τις μεγαλύτερες αποκρούσεις φέτος στην Α1 κρατώντας το μηδέν για την ομάδα μας.
Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του ματς με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τελικά από έναν βαθμό η κάθε μία.

Romanos06
Γόρτυς: Ανδρικάκης, Αντουράκης, Κωστάκης, Μπαλωμένος, Ξαγοραράκης, Κοκολάκης (72’ Φανουράκης), Μπαντούνας (88’ Μηναδάκης), Μαθιουδάκης, Νικηταράς, Δημήτρης (80’ Μπέης), Παπαγγελής (60’ Μικελ)
Ρωμανός: Ζερβός, Χαλκιαδάκης, Χουρδάκης, Τραβαγιάκης, Ρουμπάκης, Κάββαλος, Ξυλούρης, Γκίνης, Χαρμπής (62’ Καλαϊτζάκης), Χρηστάκης, Καραταράκης (72’ Κλινάκης)