0-2

Σχόλια-Φωτο

Απούσα σ ένα ματς κλειδί… και τώρα τρέχουμε

Lindo 02

Οι δύο ομάδες μπήκαν στο παιχνίδι προσπαθώντας να βρουν τα πατήματα τους στο βαρύ λόγω βροχής αγωνιστικό χώρο, αλλά και απέναντι στο δυνατό αέρα που φυσούσε στο πρώτο ημίχρονο.
Το Λίντο αφού είδε την ομάδα μας να μπαίνει χαλαρή στο ματς, άρχισε σιγά - σιγά να παίρνει την πρωτοβουλία των κινήσεων έχοντας την πρώτη του καλή στιγμή στο 15. Στο 28’ ο Ανδρικάκης έδιωξε σε κόρνερ το πολύ καλό σουτ Καργιωτάκη. Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Ψαράς με σουτ έξω από την περιοχή και με πολλά σώματα να κρύβουν το οπτικό πεδίο του Ανδρικάκη,  έβαλε το Λίντο μπροστά στο σκορ.

Lindo 05Από εκεί και μετά η ομάδα του Ηρακλείου ήλεγξε απόλυτα το ματς. Με εναλλαγές της μπάλας και με ωραία ανάπτυξη στην επίθεση, ενώ όταν έχανε την μπάλα, οι παίκτες του έπεφταν δύο και τρεις πάνω στους παίκτες τις ομάδας μας, δείγμα του πόσο ήθελαν το χθεσινό ματς.
Το ημίχρονο τέλειωσε έτσι, με το Λίντο προηγούμενο με 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ είχε πέσει εν τω μεταξύ και ο δυνατός άνεμος, μάταια περίμεναν οι λιγοστοί φίλαθλοι που βρέθηκαν χθες στο γήπεδο την ανάκαμψη της ομάδας μας. Το Λίντο μπήκε ξανά καλύτερα στο ματς

Lindo 06
Μάλιστα για ένα δεκάλεπτο, δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι  η ομάδα του Λίντο έπαιζε μόνη της απέναντι στον Ανδρικάκη. Πιο συγκεκριμένα στο 68’ ο Κεφαλούκος σε μακρινή μπαλιά «τρύπα», βγήκε από δεξιά μόνος του απέναντι στον Ανδρικάκη, όμως ο τερματοφύλακας της ομάδας μας απέκρουσε εντυπωσιακά το σουτ του επιθετικού του Λίντο.
Δύο λεπτά αργότερα, ο Ψαράς κέρδισε πέναλτι για το Λίντο, όμως ο Ανδρικάκης απέκρουσε και το πέναλτι αυτή τη φορά του Ψαλιδάκη, κρατώντας την ομάδα μας στο ματς.
Στο 72’ νέα μεγάλη απόκρουση του Ανδρικάκη σε σουτ του Μαμουλάκη.
Lindo 04Στο 78’ λίγο έξω από την περιοχή του Λίντο, ο επόπτης είδε επιθετικό φάουλ του Φανουράκη σε «τζαρτζάρισμα» με τον αμυντικό του Λίντο. Το φάουλ εκτελέστηκε δυνατά, ο Κεφαλούκος βγήκε μόνος του απέναντι στον Ανδρικάκη που αυτή τη φορά δεν μπόρεσε να κάνει κάτι για να αποτρέψει το γκολ κι έτσι το Λίντο έβαλε για τα καλά τις βάσεις για να φύγει με το διπλό από τους Αγ. Δέκα.

Στο υπόλοιπο του ματς δεν άλλαξε κάτι κι έτσι η ομάδα μας ηττήθηκε με 0-2 και με δεδομένο και το βαρύ πρόγραμμα που έχει, αρχίζει να νιώθει ξανά καυτή την ανάσα των ομάδων που βρίσκονται στη ζώνη του υποβιβασμού.

Lindo 03
Γόρτυς: Ανδρικάκης, Ξαγοραράκης, Αντουράκης (73’ Κοζυράκης), Μπαλωμένος, Μπέης, Κοκολάκης, Κεφάκης, Νικηταράς (82’ Μικέλ), Μηναδάκης (59’ Μάλο), Μπατούνας, Δημήτρης (65’ Φανουράκης).

Λίντο: Στρατάκης, Δροσάτος, Νικολάου, Πήλιος, Γκαναδάκης, Σαραφαλντίν, Κεφαλούκος, Ψαλιδάκης (90 Τζανάκης), Μαμουλάκης (68’ Κονιός), Ψαράς (74’ Χριστοφής), Καργιωτάκης (85’ Σφακιανάκης)