film1

Σχόλια-Φωτο

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα

Almyros 02

Η ομάδα μας μπήκε στο γήπεδο χάνοντας την πρώτη της μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 4’ με τον Μπέη από εξαιρετική θέση να πλασάρει άουτ.
Από εκεί και μετά όμως ο συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι παίκτες της ομάδας μας πήγαιναν σχεδόν πάντα δεύτερη στην μπάλα, ενώ δεν ήταν και λίγες οι φορές που «πουλούσαν» εύκολα την μπάλα, δίνοντας στον Αλμυρό την ευκαιρία να πιέζει συνεχώς τα καρέ του Ανδρικάκη.

Almyros 03Στο 22’ ο Αλμυρός άνοιξε το σκορ με ωραίο ψαλίδι του  Α. Στρατήγη, για να διπλασιάσει, στην εκπνοή του ημιχρόνου, τα τέρματα της ομάδας του ο ίδιος παίκτης, με μονοκόμματο σουτ 20-25 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ανδρικάκη.

Almyros 04Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας φάνηκε να «ξυπνάει» κάπως και να χάνει σημαντική ευκαιρία στο 53’, με το ωραίο σουτ του Κωστάκη να «γλείφει» το δεξί κάθετο δοκάρι του Ματαλιωτάκη.
Όμως σε μια αντεπίθεση του Αλμυρού στο 68’ ο Σχοιναράκης έγραψε το 3-0 για την ομάδα του και κάπου εκεί τέλειωσε οριστικά και το ματς.

Almyros 05Εφτά λεπτά αργότερα ο Α. Στρατήγης έκανε τρία τα προσωπικά του τέρματα και έγραψε το 4-0 για την ομάδα του, που ήταν και το τελικό σκορ του ματς.
Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας μέχρι να ολοκληρωθεί το ματς ήταν να χάσει δύο πολύ καλές ευκαιρίες με το Μηναδάκη στο 80 και στο 87 αντίστοιχα.
Έτσι η ομάδα μας βρέθηκε 4 βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και κάθε ματς από τώρα και στο εξής είναι ματς ζωής ή θανάτου.

Almyros 06

ΑΛΜΥΡΟΣ: Ματαλλιωτάκης, Μανωλακάκης, Σταυρακάκης, Κλάδος, Απλαδάς Τ., Στρατήγης Π., Σχοιναράκης, Βελιβασάκης, Απλαδάς Η. (60' Καφετζόπουλος), Σακλαμάκης, Στρατήγης Ανδρ. (70' Κεφαλογιάννης)

ΓOPTYΣ: Ανδρικάκης, Ξαγοραράκης, Κωστάκης, Αντουράκης (57' Μικέλ), Μπαλωμένος, Φανουράκης, Κοκολάκης (75' Κοζυράκης), Κεφάκης, Νικηταράς (77' Μάλο), Μπαντούνας (70' Μηναδάκης), Μπέης