film1

Σχόλια-Φωτο

Άντεξε ένα ημίχρονο απέναντι στον πρωταθλητή Γιούχτα

Giouxtas 02

Μόλις στην πρώτη επίθεση του ματς, ο Δημήτρης ανετράπη στη μεγάλη περιοχή του Γιούχτα κι ο Νικηταράς με ωραίο χτύπημα από τα 11 μέτρα, έβαλε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ.
Στη συνέχεια όπως ήταν φυσικό ο Γιούχτας ανέβασε την πίεση του και στο 16’ ισοφάρισε με τον Ζανελάρι, ο οποίος πάντως ήταν σε θέση οφσάιντ.

Giouxtas 03Δυο λεπτά αργότερα ο Ανωγειανάκης με δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή αιφνιδίασε την ομάδα μας κάνοντας την πλήρη ανατροπή για το Γιούχτα.
Παρά το δίλεπτο black-out η ομάδα μας στεκόταν καλά στο γήπεδο και στο 42΄έχασε την ευκαιρία που δεν χάνεται για να ισοφαρίσει. Ο Νικηταράς κέρδισε όλες τις κόντρες με τους αμυντικούς του Γιούχτα, κέρδισε και την κόντρα με τον αντίπαλο γκολκίπερ αλλά η μπάλα στρώθηκε άτσαλα στο πόδι του και το σουτ που έκανε σε κενό τέρμα έφυγε άουτ!!!

Giouxtas 04Μέχρι να κλείσει το ημίχρονο, ο Γιούχτας είχε άλλες δύο μεγάλες ευκαιρίες να σκοράρει, όμως ο Ανδρικάκης με εξαιρετική απόκρουση και ο Κεφάκης πάνω στη γραμμή αποσόβησαν τα γκολ για την ομάδα μας.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έμεινα στ’ αποδυτήρια. Έτσι μέσα σε τέσσερα λεπτά στο 50 και στο 54 ο Καστελλιανάκης με δύο δικά του γκολ έκαναν το 4-1 για την ομάδα των Αρχανών, που έχασε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία τρία λεπτά αργότερα.

Giouxtas 05Από εκεί και μετά το ματς ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα. Οι δύο προπονητές στις αλλαγές τους έβαλαν στον αγωνιστικό χώρο πιτσιρικάδες παίκτες και το σκορ έκλεισε στο 90’ ο Σφυρογιαννάκης.
Έτσι το τελικό σφύριγμα του κ. Κουράκη βρήκε την ομάδα των Αρχάνων και τυπικά πρωταθλητή της εφετινής Α1.

Giouxtas 06
Η ομάδα μας συγχαίρει τον Α.Ο. Γιούχτα για την κατάκτηση του εφετινού πρωταθλήματος Α1 ΕΠΣΗ και του εύχεται καλή συνέχεια και καλή πορεία του χρόνου στη Γ εθνική κατηγορία.

Giouxtas 07Γιούχτας: Δημαράκης, Κασσωτάκης (80’ Κουκάκης), Βαρδής, Σελινιωτάκης, Κεφαλούκος, Μανουσάκης, Καστελλιανάκης, Μαυρομάτης, Ζανελάρης (75’ Σφυρογιαννάκης), Ανωγειανάκης (86’ Κορνιλάκης), Μαρκάκης (56’ Νοκάι)
Γόρτυς: Ανδρικάκης (85’ Παπαδομανωλάκης), Μπαλωμένος (60’ Αντουράκης), Μάλο, Χουδετσανάκης, Ξαγοραράκης, Κοκολάκης, Κεφάκης, Μικέλ (62’ Μηναδάκης), Κεφάκης, Νικηταράς, Μπατούνας.