Α.Σ. ΓΟΡΤΥΣ

Αγ. Δέκα Ηρακλείου Κρήτης

Τέλος του ματς. 4-2.

94' 4-2 οι Γούβες. Τραγική σε όλα τα επίπεδα η ομάδα μας. Αποκλισμός σοκ.

89' Μέγαλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Κωστάκη, κόρνερ η μπάλα.

84' Απόκρουση εξ επαφής του Σαβουιδάκη σε νέο παιδικό λάθος απ την ομάδα μας.

79' Μάλο Γ. αντί Μανουσάκη.

66' 3-2 η Γούβες. Πάλι λάθη απ την ομάδα μας.

66' Ωραία ενέργεια του Ψωμά που αδιάζει τρεις αντιπάλους αλλά το σουτ του είναι αδύναμο και αποκρούει ο τερματοφύλακας.

64' Δυνατό σουτ του Μπατούνα ελάχιστα άουτ.

61' Ψωμάς αντί Δάσκου.

55' Καθαρή ανατροπή του Κλαπάκη μέσα στη μεγάλη περιοχή των Γουβών σφυριζει ο διαιτητής και προς ερκπληξη όλων δίνει θέατρο και κίτρινη στον Κλαπασκη προκαλώντας γέλια σε όλο το γήπδο.

51' Μονοκόμματο σουτ του  Φουντουλάκη λίγο άουτ.

46' ΓΚΟΟΟΛ 2-2  με απευθέια εκτέλεση φάουλ του Δάσκου. Αιφνιδιάστηκαν οι πάντες στο κτύπημα του Δάσκου.

Χουδετσανάκης αντί Πολυμερίδη

Έναρξη β ημιχρόνου.

Τέλος α ημιχρόνου. 2-1 μπροστά οι Γούβες. Πάνω από δέκα τελικές η ομάδα μας που βρίσκεται πίσω στο σκορ με τα γκολ δώρα των παικτών μας.

45' Απευθείας φάουλ για τις Γούβες εξουδετερώνει με δυσκολία ο Σαβουιδάκης. Στην κόντρα εξαιρετικό σουτ του Δάσκου ελάχιστα άουτ.

Ξανά μόνιμα στην επιθεση η ομάδα μας.

32' 2-1 μπροστά οι Γούβες με δύο γκολ κάτι παραπάνω από δώρο από την ομάδα μας.

31' Ανόητο πέναλτι παραχωρεί η ομάδα στις Γούβες

30' ΓΚΟΟΟΟΛ 1-1 με πλασέ του Μπαντούνα μετά από ωραία σέντρα του Κλαπάκη.

24' Μακρινά σουτ Μανουσάκη και Κλαπάκη, άουτ και εξουδετερώνει ο τερματοφύλακας αντίστοιχα.

Μόνιμα στην επίθεση η ομάδα μας που κάνει τη μία τελική μετά την άλλη, αλλά βρίσκεται πίσω στο σκορ λόγω του γκολ δώρου που οι παίκτες μας έκαναν στις Γούβες.

14' Νέα καλή στιγμή με το Φουντουλάκη για την ομάδα μας.

13' Εξαιρετική σέντρα του Γιαννουλάκη ο Φουντουλάκης λίγο πιο μπροστά προσπαθεί να σκοράρει με τακουνάκι.

11' 1-0 οι Γούβες. Επιπόλαιο λάθος σε μια φάση που η άμυνα μας έλεγχε την μπάλα.

7' Ωραία ενέργεια και σουτ από το Δάσκο λίγο άουτ.

Έναρξη του ματς.

Εξαιρετική κίνηση από τις Γούβες. Πίσω από ένα πάνω με το σύνθημα "Είμαστε μοναδικοί επειδή είμαστε διαφοτετικοί" ομάδες και διαιτητές.

ΓOPTYΣ: Σαβουιδάκης, Γιαννουλάκης, Κωστάκης, Μάλο, Ποκυμερίδης, Γιωργαλάς, Μανουσάκης, Δάσκος, Μπαντούνας, Φουντουλάκης, Κλαπάκης.